4-verkeriet är MatNat:s fantastiska och rent av explosiva festeri. Det är vi i 4V som gör MatNat-studentens tid på universitetet både festligare och roligare. Vi är lätta att identifiera iklädda våra vinröda hängslen, randiga flugor, frackar och blågula skor. Vi är tretton glada, taggade och härliga festerister som springer omkring lite överallt på campus. Vad inte rädd för att ta tag i oss om du har några funderingar, vi svarar glatt på alla frågor!

Vi anordnar under årets gång diverse olika evenemang för MatNat-sektionens medlemmar, men också två större festtillfällen för studenter från universitetets alla utbildningar. I slutet av november anordnar vi Linköpings största gückeltävling, och i samband med den även två stora studentfester på kårhuset Kårallen. Det är det som kallas det fantastiska Schlaget.

På vårterminen kommer vi att anordna en kravall tillsammans med VI-Ling, festen heter Krabollen!
Mer information kommer….

Och kom alltid ihåg, SCHLAGET IS COMING.

Chäf

Alva Domberg

chef@4verkeriet.se

Schlaget & Vice-Chäf

Kasper Aiderfors

schlageet@4verkeriet.se

Kassör

Emelie Gustavsson

kassor@4verkeriet.se

PR

Lovisa Skarsgård

pr@4verkeriet.se

Personal & Transport

Linus Appelquist

personal@4verkeriet.se
transport@4verkeriet.se

Ljud & Ljus + Bygg

Johanna Strandhag

ljudljus@4verkeriet.se

Mat & Intendent

Emely Björkqvist

mat@4verkeriet.se
intendent@4verkeriet.se

Paint

Saga Kynman

tryck@4verkeriet.se

Paint

Mattias Finndin

tryck@4verkeriet.se

Öl & Bar

Axel Karlsson

olbar@4verkeriet.se

Sittning & Film

Ida Kullander

sittning@4verkeriet.se
film@4verkeriet.se

Biljett & Bokning + Gückel

Paul Ward

biljettbokning@4verkeriet.se
gyckel@4verkeriet.se

Näringslivsansvarig

Cajsa Schöld

naringsliv@4verkeriet.se