4-Verkeriet är MatNat:s fantastiska och rent av explosiva festeri. Det är vi i 4V som gör MatNat-studentens tid på universitetet både festligare och roligare. Vi är lätta att identifiera iklädda våra vinröda hängslen, randiga flugor, frackar och blågula skor. Vi är tretton glada, taggade och härliga festerister som springer omkring lite överallt på campus. Vad inte rädd för att ta tag i oss om du har några funderingar, vi svarar glatt på alla frågor!

Vi anordnar under årets gång diverse olika evenemang för MatNat-sektionens medlemmar, men också två större festtillfällen för studenter från universitetets alla utbildningar. I slutet av november anordnar vi Linköpings största gückeltävling, och i samband med den även två stora studentfester på kårhuset Kårallen. Det är det som kallas det fantastiska Schlaget.

På vårterminen kommer vi att anordna en kravall tillsammans med VI-Ling, festen heter Krabollen!
Mer information kommer….

Och kom alltid ihåg, SCHLAGET IS COMING.

Chäf

Stina Gustavsson

chef@4verkeriet.se

Kassör

Malin Åkerberg

kassor@4verkeriet.se

Schlaget

Elinor Lundgren

schlaget@4verkeriet.se

PR & Info

Julia Sjöberg

pr@4verkeriet.se

Personal

Julia Jacobson

personal@4verkeriet.se

Ljud & Ljus

Felicia Wickström

ljudljus@4verkeriet.se

Intendent, Transport & Bygg

Gusten Hedvall

intendent@4verkeriet.se
transport@4verkeriet.se

Paint

Alexander Borgquist

tryck@4verkeriet.se
film@4verkeriet.se

Öl & Bar

Joakim Falk

olbar@4verkeriet.se

Mat & Sittning

David Chagallo

sittning@4verkeriet.se
mat@4verkeriet.se

Biljett & Bokning & Gyckel

Tobias Wahlund

biljettbokning@4verkeriet.se
gyckel@4verkeriet.se

Spons

Gustav Andersson

naringsliv@4verkeriet.se

[instagram feed=”1902″]