Välkommen Nollan, till ett nytt, spännande och utmanande äventyr!

Gudfadderiet är MatNats allsmäktiga och allvetande fadderi. Tillsammans arrangerar vi den väldigt populära mottaningsperioden, Nolle-P, för MatNats N0llan.
Iklädda mantlar och supersnabba glasögon är vårt huvudansvar att välkomna N0llan under deras första veckor på Linköpings Universitet. Vi må se tuffa ut, och sporadiskt vara tvungna att skåda naturen bakom oss, men vi är ett gäng på elva go’a och glada studenter som är här för att en fantastisk tid tillsammans samtidigt som vi arbetar för att förgylla studentlivet.

Tveka inte på att höra av dig till någon av oss om du funderar över något eller vill veta mer om vad vi gör i Gudfadderiet. Vi ses på campus!

General

Felicia Andersson

general@gudfadderiet.se

Kassör

Aurora Aksell

kassor@gudfadderiet.se

Intendent & Vice General

Emmelie Hallin

intendent@gudfadderiet.se

Tryck & Gyckel

Anna Wettermark

tryck@gudfadderiet.se
gyckel@gudfadderiet.se

Dryck & Transport

Mathilda Westberg Martinez

dryck@gudfadderiet.se

Spons & Webb

Wilhelm Wahledow

spons@gudfadderiet.se

Sittning & Vice Spons

Justin Öström

sittning@gudfadderiet.se

Nolleansvarig & Vice Tryck

Shyami Soogrim

nolleansvarig@gudfadderiet.se 

Mat

Ted Långström

mat@gudfadderiet.se

Fadderansvarig

Sandra Frödén

fadderansvarig@gudfadderiet.se

Kreatör & PR

Linnea Jönsson

PR@gudfadderiet.se